FacebookEmail

2015 – 2016 Öğretim Yılı Mezuniyet

18 Haziran 2016 Günü Desem 75. Yıl Amfisinde 20015-2016 Öğretim Yılı Mezuniyet Törenimiz Gerçekleştirdik

Koza Altın Madeni İşletmesine Teknik Gezi Düzenlendi

  Okulumuzun; İş Sağlığı ve Güvenliği Program öğrencilerine yönelik teknik gezi düzenlendi. Koza Altın Madeni İşletmesi’ne düzenlenen gezi ve inceleme; 2 akademik personel ve 45 öğrencinin katılımıyla gerçekleştirildi. Öğrenciler, gruplar halinde maden işletmesini gezerek; işletmenin İş Güvenliği Uzmanları tarafından, İş Sağlığı ve Güvenliği alanına ilişkin okulda edindikleri teorik bilgileri pratik uygulamalarla gözlemleme fırsatı yakaladılar.

Bergama Meslek Yüksekokulu Film Gösterimleri

  07 Mayıs 2015 Perşembe günü Saat 14:00 da Yörükoğlu laboratuvar binasında öğrencilerimize yönelik “Can Dostum” film gösterimi yapıldı.Öğrencilerin yoğun ilgisinin bulunduğu gösterimlere ilerleyen zamanlarda devam edilecektir.

Enes Kantarcı

  07 Mayıs 2015 Perşembe günü Saat 12:30 da Merhum Enes KANTARCI anısına Atatürk Büstü yanında ağaç dikimi yapıldı törene katılan Akademik, İdari personelimiz ve öğrencilerimize katılımlarından dolayı teşekkür ederiz. .

Uyuşturucu ile Mücadele 

  Uyuşturucu ile mücadele konulu İzmir Emniyet Müdürlüğünün verdiği seminerde öğrencilerimiz ve personelimize bağımlılığın ve maddelerinin zararları hakkında bilgi verildi.

Okulumuz Öğrencilerine Teknik Gezi Düzenlendi

 

Okulumuzun; İş Sağlığı ve Güvenliği Program öğrencilerine yönelik teknik gezi düzenlendi. Torbalı tekstil fabrikasına düzenlenen gezi ve inceleme; 3 akademik personel ve 50 öğrencinin katılımıyla gerçekleştirildi. Öğrenciler, gruplar halinde fabrikayı gezerek; fabrikanın İş Güvenliği Uzmanları tarafından, İş Sağlığı ve Güvenliği alanına ilişkin okulda edindikleri teorik bilgileri pratik uygulamalarla gözlemleme fırsatı yakaladılar.

Ölçme Teknikleri ve İş Sağlığı Güvenliği 

  25-26 Mart 2015 tarihleri arasında Yüksekokulumuzda gerçekleştirdiğimiz  Ölçme Teknikleri ve İş Sağlığı Güvenliği eğitimine katkılarınızdan dolayı Sn. Okan DAŞDEMİR’e teşekkür ederiz.

Dünya Kalite Derneği

 

22 Mart 2015 Pazar günü Dünya Kalite Derneği tarafından verilen eğitimlerde öğrencilerimize gelecekte iş hayatında yararlı olabilecek bilgiler verilip sertifikaları teslim edildi.

 

Sıcak Bir Yuva Her Canlının Hakkıdır

  Yüksekokulumuzun da arasında olduğu, İlçemizin önemli  Kurumlarının Bergama Belediyesiyle işbirliği içinde başlattığı “Sıcak Bir Yuva Her Canlının Hakkıdır” projesi hayata geçirilmiştir.

 

YÜKSEKOKUL KURULUMUZ’DAN BERGAMA’YA TARİHİ VE KÜLTÜREL GEZİ

   Yönetim Kurulu üyelerimizden Prof.Dr. A. Hakan Onur, Prof.Dr. Tunç Demirbilek ve Doç.Dr. Hülya Boyacıoğlu 10.12.2014 tarihinde yönetim kurulu toplantısı yapmak amacıyla okulumuzu ziyaret ettiler. Yönetim kurulu toplantısından sonra; Bergama’nın tarihi ve kültürel zenginliklerini incelemek amacıyla bir kültürel gezi turu gerçekleştirildi. Gezi boyunca Bergama Müzesi ile Akropol olarak adlandırılan antik şehir ziyaret edildi. Kültürel geziye okulumuzun akademik ve idari personeli de eşlik ettiler. Bergama’nın tarihi dokusundan oldukça etkilenen yönetim kurulu üyelerimiz, rehber eşliğinde yapılan geziden duydukları memnuniyeti belirterek ayrıldılar.

 

BERGAMA KAYMAKAM’INDAN OKULUMUZA ZİYARET

  Bergama Kaymakamı Uğur Kolsuz, 28/11/2014 tarihinde okulumuza bir nezaket ziyareti gerçekleştirdi. Okul yönetimi ile bir süre sohbet eden Kaymakam; ziyaretten duyduğu memnuniyeti belirterek, Bergama Kaymakamlığı olarak okul ile her türlü işbirliğine hazır olduklarını bildirdi.

HABER2

YÜKSEKOKUL MÜDÜRÜMÜZDEN BERGAMA BELEDİYE BAŞKANI’NA NEZAKET ZİYARETİ

  Geçtiğimiz günlerde göreve başlayan 9 Eylül Üniversitesi Bergama Meslek Yüksekokul Müdürü Prof.Dr.Tolga Elbir ve Okul Sekreteri Hasan Gölbaş , Bergama Belediye Başkanı Mehmet Gönenç’e nezaket ziyareti gerçekleştirdi.

BERGAMA MESLEK YÜKSEKOKULU 2013-2014 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI AÇILIŞI

  D.E.Ü. Bergama Meslek Yüksekokulu bu yıl 35 öğrenci kapasitesi ile eğitim öğretim hayatına başlamıştır.Mesleki ve Teknik Ortaöğretim Kurumu ilgili bölüm mezunları, İş Sağlığı ve Güvenliği Programına sınavsız yerleşe bilecektir. Genel lise mezunu ve diğer meslek lisesi mezunu adaylar ise YGS-2 puanı ile okulumuzu tercih edebileceklerdir.

 

CyberChimps